Categories
Uncategorized

Results: Across Australia

Sydney (Australia), 3-6.12.2020 -All Schools-

Men u18

100m (5) (1.2) Sean Oikawa 10.83

200m (4) (0.3) Connor Bond 21.87

400mh (3) Dominic Panozzo 53.06

Shot Put-(5 kg) (5) Jason Parmixidis 17.71

Discus-(1,5 kg) Lucas Rose 53.54

Men u17

800m (4) Charlie Jeffreson 1:52.38

2.000m Steeples (3) Adam Bruntsch 6:06.08

High Jump-(5) Darcy Holmes 2.08

Discus-(1,5 kg) (5) Jack Greaves 57.31

Men u16

100m (5) (1.1) 1 Sebastian Ghisso 10.84; 2 Pengfei Zhao 10.89

800m (4) Michael King 1:54.92

Shot Put- (4 kg) (5) Benjamin Stevens 18.04

Women u20

200m (4) (0.9) Caitlyn Ferrier 24.05

Women u18

100m (5) (nwi) Jessica Laurance 11.95

200m (4) (1.5) 1 Jessica Laurance 24.08; 2 Grace Hewitt 24.23

800m (4) Nicola Hogg 2:09.22

High Jump-(5) Alexandra Harrison 1.75

Hammer- (3 kg) (3) Renee Hardy 57.97

Women u17

100m (5) (0.8) Shola Adeniran 11.80

200m (4) (0.8) 1 Jessica Wardrobe 24.61; 2 Lauren Percival 24.63

800m (4) 1 Montana Monk 2:08.24; 2 Hayley Kitching 2:09.39

400mh (3) Emily Smith 1:01.03

High Jump- (4) Erin Shaw 1.80

5 Kms Walk (3) Elizabeth McMillen 24:08.64

Women u16

100m (5) (2.2) 1 Aleksandra Stoilova 11.81; 2 Emma Lee 11.85; 3 Olivia Rose Inkster 11.89

200m (4) (-1,3) 1 Emma Lee 24.37; 2 Olivia Rose Inkster 24.55

800m (4) Ada Rand 2:10.93

3.000m (4) Imogen Stewart 9:23.26

Triple Jump-(4) Olivia Dimech 12.46 (3.4)

Women u15

100m (5) (0.9) Summah Harrison 12.05

High Jump-(5) 1 Delta Amidzovski 1.78; 2 Vanessa Apel 1.71

Perth (Australia), 4.12.2020

Men

Pole Vault-Angus Armstrong 5.30

Women

Pole Vault- Nina Kennedy 4.70

Nathan -Brisbane- (Australia) -Benita Willis Shield-

Men

200m -heat 1- (-0,3) 1 Alex Beck 20.87; 2 Alexander Hartmann 20.97; 3 Ashley Wong (2004) 21.06; 4 Connor Diffey 21.16; 5 Cameron DeBruin (2001) 21.22; 6 Jack Payne 21.23; 7 Tyson Bonney (2002) 21.29; 8 Aaron Stubbs 21.43

5.000m 1 Adam Fogg 14:03.97; 2 Tim Vincent 14:12.55

100mh u16 (0,84m) (1.9) Nathan Taverner 13.53

Long Jump-Julian Konle 7.43 (1.3)

Discus-Matthew Denny 63.77

Discus-u16 (1 kg) 1 Lewis Symonds 61.85; 2 Matthew Taylor 59.34

Women

200m (-0,3) 1 Kristie Edwards 23.92; 2 Hannah Jones 23.99

800m 1 Hannah Cox 2:06.21; 2 Caitlin McQuilkin-Bell 2:07.48; 3 Bridget McCormack 2:08.50; 4 Leah Simpson 2:09.22; 5 Nyree Hamilton 2:09.67

5.000m 1 Jenny Blundell 15:45.49; 2 Rose Davies 15:46.83; 3 Lauren Ryan 15:49.30; 4 Cara Feain-Ryan 16:18.47; 5 Lilli Burdon 16:37.58

100mh (0.2) Tori West 13.91

Long Jump-1 Annie McGurire (2001) 6.52 (2.5) and 6.49 (1.6); 2 Rellie Kaputin 6.08 (2.4); 3 Abbie French (2004) 5.94 (1.7)

Discus- 1 Jade Lally (gbr) 56.33; 2 Samantha Lenton 51.10

Canberra (Australia), 5.12.2020

Men

150m (2.4) Nicholas Donaldson (2002) 16.25

Discus-u18 (1,5 Kg) Ethan Adoyele 52.77

Women

100m (0.9) Helen Pretorius 11.87

150m (2.4) Helen Pretorius 17.78

300m 1 Angeline Blackburn 38.53; 2 Lauren Boden 39.00

1.000m (mixed race) Brittany Kaan 2:38.00

1.500m (mixed race) Keely Small 4:16.24

Christchurch (New Zealand), 5-6.12.2020

Men

100m (5) -heat 1- (4.4) Tiaan Whelpton 10.47

Women

100m prelims (5) -heat 1- (3.5) 1 Anna Percy 11.68; 2 Maia Broughton (2002) 11.87

400m (5) 1 Jordyn Blake 54.55; 2 Maia Broughton (2002) 54.93

Hammer-(5) Lauren Bruce 72.67